Meta Tags — Preview, Edit and Generate

Vitajte v eshope Balance -

slovenská prírodná zero waste kozmetika

Toto sú kľúčové slová, ktoré stručne špecifikujú moju kozmetiku.

# zero waste

# eko

# bio

# vegan

# slovenská

# hand made

# funkčná

# estetická

# voňavá

# bez syntetických vôní

# bez syntetických farbív

# bez palmového oleja

# bez ropných produktov

# bez parabénov

# bez silikónov

# bez živočíšnych tukov

# netestovaná na zvieratách

Čo pozitívne urobíte kúpou tejto kozmetiky?

Ekológia

Ušetríte planétu plastov a ťažko odbúrateľných látok

Bio

Doprajete si kvalitu a prírodné zložky, často v bio kvalite

Vegan

Vegánska kozmetika netestovaná na zvieratách

Funkčnosť

Doprajete si produkty, ktoré naozaj plnia svoj účel a ľahko sa používajú

Vôňa

Zlepšíte si náladu vôňou prírody

Estetika

Svoju kúpelňu ušetríte o neestetické plastové obaly

Lokálnosť

Podporíte slovenskú ekonomiku

Ručná výroba

Podporíte dobrú vec a reálneho človeka

Viac o mojich produktoch ...

Na výrobu produktov používam hlavne prírodné suroviny ako oleje, maslá, vosky nerafinované alebo jemne rafinované. Väčšina je v bio kvalite, okrem produktov, ktoré sa zmývajú ako napr. mydlo a šampón.

Ďalšími aktívnymi zložkami sú bylinky v rôznej forme ako napr. esenciálne oleje, extrakty alebo samotné zdobenie sušenými bylinkami. Taktiež rôzne extrakty z rastlín ako napr. CO2 extrakt z nechtíka, minerálne íly, vitamíny a iné. Vôňu produktov vytvárajú iba arómy tukov, esenciálnych olejov, poprípade prírodné arómy. Na farbenie sa využíva prirodzená farba olejov a byliniek, poprípade sa dofarbuje minerálnymi oxidmi.

Prípravky na umývanie pokožky alebo vlasov, ak to nie sú prírodné mydlá, využívam sufakanty (povrchovo aktívne látky), ktoré sa vyrábajú z prírodných surovín, napr. z kokosového oleja a sú šetrné k pokožke, vlasom aj prírode. Po použití šampónu nie je potrebné robiť kyslý oplach vlasov.

Pri vývoji produktov sa snažím, aby boli v prvom rade funkčné a aby sa ľahko používali. Pod funkčnosťou myslím to, že deodorant funguje aj počas tréningu za horúceho letného dňa, denný krém sa ľahko vstrebáva a hydratuje, kondicionér vlasy vyživí a ľahšie sa po ňom upravujú a tak ďalej ... Pod ľahkým použitím myslím, že tuhý prípravok spravidla môžete iba "pomydliť" v rukách a použiť ako bežný komerčný tekutý prípravok.

Produkty si môžete objednať aj bez obalu. Pri objednávke z eshopu Vám ich zabalím primárne do prírodného materiálu, buď nového, alebo už recyklovaného. Môže sa stať, že použijem aj syntetické obalové materiály, ktoré som dostala od dodávateľov a je škoda ich bez ďalšieho využitia vyhodiť. Inak tuhé produkty balím do papierových krabičiek s papierovými etiketami s ekologickými farbami. Prosím krabičky recyklujte do papiera. V prevádzke výroby sa tiež snažím byť ekologická.

Zatiaľ v ponuke nájdete tuhé verzie mydiel, šampónov, kondicionérov na vlasy a telových krémom. Mám na výber radu levanduľovú, citrusovú, kvetinovú, santal-pomaranč, vanilkovú a natural. Postupne budem ponuku rozširovať.

Kto som a prečo to robím?

Volám sa Monika Blümelová, žijem v Bratislave a aktuálne som na materskej dovolenke. Mám vyštudovanú ekonómiu, ale objavila som novú vášeň - vymýšľanie a vývoj kozmetických receptov. Moje know-how som zístala samoštúdiom a neúnavnými pokusmi.

Tak, ako v strave dbám na kvalitné prírodné suroviny a ekológiu, logicky som musela prejsť s týmito požiadavkami aj na kozmetiku. Prírodnú kozmetiku som začala vyrábať pre seba a svoju rodinu asi 6 rokov dozadu, aby som sa časom mohla živiť jej predajom.

Za tých 6 rokov som veľa experimentovala, aby som vytvorila produkty, ktore spĺňajú moje ekologické, prírodné, kvalitatívne a funkčné požiadavky.