Blog

Chcem sa s Vami podeliť o moje znalosti a zaujímavosti zo sveta prírodnej kozmetiky a zero waste, prostredníctvom ktorých budem odkrývať dôvody, prečo preferovať kvalitu prírody nad kvantitou priemyslu.

Monika Blumelová

Kto som?

Volám sa Monika Blümelová a jednou z mojich vášní je vymýšľanie a vývoj prírodnej zero waste kozmetiky značky Balance.  

Začalo to pred 7 rokmi, keď som začala vyrábať pre seba a svoju rodinu. Zistila som, že kozmetická výroba je veda aj umenie zároveň a moje know-how som získala samoštúdiom a neúnavnými pokusmi.

Za tých 7 rokov som veľa experimentovala, aby som vytvorila produkty, ktore spĺňajú moje prísne ekologické, prírodné, kvalitatívne a funkčné požiadavky.

tuhý krém
21.9. 2022 (Aktualizováno: 28.9. 2022)

Prečo používať tuhý krém alebo tzv. masážnu kocku?

Čo je to tuhý krém alebo masážna kocka a aké je jej zloženie? Ako sa vlastne používa? Ako dlho vydrží? Prečo by sme ich mali vlastne používať? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto a ďalšie otázky o zero waste kréme.

tuhý šampón a kondicionér
20.9. 2022 (Aktualizováno: 27.9. 2022)

Tuhý šampón – často kladené otázky a mýty

Iste ste postrehli na trhu zero waste kozmetiky šampón tuhej konzistencie. Z čoho sa vyrába tuhý šampón, tzv. šampúch a kondicionér? Ako sa vlastne používajú? Prečo netreba aplikovať kyslé oplachy po použití? Ako dlho vydržia? Prečo by sme ich mali vlastne používať? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto a ďalšie otázky o zero waste šampóne a kondicionéri.

prírodné mydlo
18.9. 2022 (Aktualizováno: 21.9. 2022)

4 seriózne dôvody prečo používať iba prírodné mydlá

Ako sa vyrábalo mydlo v minulosti? Používali sa naozaj kosti zvierat? Z čoho sa prírodné mydlá vyrábajú dnes? Prečo sa neodporúča kupovať mydlá s palmovým olejom? A prečo by ste mali používať iba prírodné mydlá? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto a ďalšie otázky o prírodnom mydle.