Prečo používať tuhý krém alebo tzv. masážnu kocku?

tuhý krém

V tomto článku sa dozviete…

Čo je to tuhý krém alebo masážna kocka a aké je jeho zloženie? Ako sa vlastne používa? Ako dlho vydrží? Prečo by sme ho mali vlastne používať? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto a ďalšie otázky o zero waste kréme.

Čo je tuhý telový krém alebo masážna kocka?

Tuhý telový krém je luxusný koncentrovaný produkt nabitý kvalitnými rastlinnými maslami a olejmi. Používa sa namiesto telového mlieka alebo telového krému. Ďalší názov – masážna kocka má oprávnene, pretože pri kontakte s pokožkou sa začne okamžite roztápať a dobre kĺže, ideál na masáž.

Niektoré tuhé krémy obsahujú iba kakaové a bambucké maslo, poprípade inú kombináciu rastlinných masiel spolu s esenciálnymi olejmi, ktoré krém krásne prevoňajú. Iné obsahujú okrem masiel aj vosky, emulgátoryoleje, poprípade vitamíny. Neobsahuje žiadnu vodu, preto nie je potrebný konzervant a trvanlivosť krému môže byť kľudne aj jeden rok, závisí od trvanlivosti použitých vstupných surovín.

Kakaové maslo – jedna z hlavných zložiek tuhých krémov, pretože je krásne hladké a roztápa sa pri dotyku s pokožkou. Je veľmi výživné , na pokožke vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje úniku vlhkosti z pokožky a používa sa aj na zabránenie vzniku strií. Vhodný na suchú pokožku.

Bambucké maslo – je tiež veľmi výživné, ochranné, zjemňujúce, protizápalové a má schopnosť regenerovať poškodenú pokožku. Je vhodné na suchú pokožku, po opalovaní, po epilácii alebo ako prevencia strií.

Ako sa používa tuhý telový krém?

Krém je ideálne použiť po kúpeli alebo sprche, keď je pokožka ešte teplá a vlhká. Krém sa potom rýchlejšie roztápa a kĺže po pokožke. Po studenej sprche to pôjde horšie. 🙂 Krém krúživými pohybmi nanesieme na pokožku a olejový film, ktorý sa nám na nej vytvorí ešte rozotrieme a necháme vstrebať. Dá sa aplikovať aj na veľmi suché oblasti ako sú dlane, lakte alebo päty.

Mne stačí si natrieť celé telo niekoľko krát do týždňa. Niekto používa tuhý krém z masiel aj na pokožku tváre. Kto je zvyknutý používať pleťové oleje namiesto krémov, vyskúšajte. Poprípade ho môžete vyskúšať ako ochranný krém v zime. Kakaové a bambucké maslo, ale v šľahanej krémovej forme spolu s kokosovým olejom som používala počas tehotenstiev ako prevenciu strií. A pomohlo, nemám ani jednu. 🙂

Tuhý krém skladujte na suchom a tmavom mieste na mydelničke, v miske alebo nejakej nádobke.  Ak by bol na priamom slnku, mohol by sa roztopiť. Preto pozor pri cestovaní, treba ho dať do nádoby, z ktorej nevytečie v prípade roztopenia, napr. malý sklenený pohár s uzáverom, hliníková dóza alebo stará dóza od krému.

Aké sú výhody tuhého telového krému?

  • dá sa kúpiť bez obalu, poprípade iba v papierovej krabičke,
  • zloženie je prírodné a ekologické,
  • je koncentrovaný a skladný, ideálny na cesty,
  • je kvalitný a naozaj rieši problém suchej pokožky,
  • neobsahuje vodu => ani konzervanty, je trvanlivý.

Ponuku tuhých telových krémov značky Balance, vrátane vzoriek nájdete TU.

Volám sa Monika Blümelová a jednou z mojich vášní je vymýšľanie a vývoj prírodnej zero waste kozmetiky značky Balance.  Začalo to pred 7 rokmi, keď som začala vyrábať pre seba a svoju rodinu. Zistila som, že kozmetická výroba je veda aj umenie zároveň a moje know-how som získala samoštúdiom a neúnavnými pokusmi. Za tých 7 rokov som veľa experimentovala, aby som vytvorila produkty, ktoré spĺňajú moje prísne ekologické, prírodné, kvalitatívne a funkčné požiadavky. Chcem sa s Vami podeliť o moje znalosti a zaujímavosti zo sveta prírodnej kozmetiky a zero waste, prostredníctvom ktorých budem odkrývať dôvody, prečo preferovať kvalitu prírody nad kvantitou priemyslu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účel spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov